programmas

Jauno vides reportieru programma

Jaunie vides reportieri ir vides izglītības programma jauniešiem vecumā no 12 – 21 gadu vecumam ar mērķi pētīt, izzināt vides problēmas un apgūt mūsdienu mediju rīkus sabiedrības informēšanai.

Katru gadu labāko darbu autori tiek izvirzīti starptautiskajam konkursam, kura darbus vērtē eksperti no FEE (Foundation for Environmental education) valdes, UNEP, UNESCO un Eiropas Vides aģentūras (EVA), kā arī plašsaziņas līdzekļiem. Labāko darbu autoriem ir iespēja gūt starptautisku atzinību. 


Programmas “Jaunie Vides Reportieri” nacionālā konkursa nolikums 2020. gadā

Konkursa mērķis un auditorija

Jauno Vides reportieru konkursu rīko Nodibinājums “Vides Izglītības Fonds”. Konkursā var iesūtīt darbus, kas apraksta noteiktu vides problēmu, veic iemeslu un iespējamo risinājumu izpēti, parādot šo informāciju plašākai sabiedrībai viegli uztveramā veidā.

Jauno Vides reportieru konkurss notiek katru gadu un tas ir atvērts no 11 līdz 21 gadu veciem jauniešiem. Konkursa darbus vērtē žūrija trīs formāta kategorijās (raksti, foto un video), kā arī trīs vecuma kategorijās (11-14, 14-18, 19-21). Dalībnieki var pieteikties strādāt grupās vai arī individuāli un var iesniegt vairāk par vienu darbu konkursam. Piesakoties kā grupai darbs tiek vērtēts vecuma kategorijā atbilstoši grupas vecākajam dalībniekam.

Darbu iesniegšanas noteikumi:

Raksti

Rakstu garumam jābūt līdz 1000 vārdiem, Rakstu garumam jābūt līdz 1000 vārdiem, (nav minimālā ierobežojuma), tas var saturēt bildes un ilustrācijas (tabulas, grafikus utt). Ilustrācijām, kuras nav paša autora radītas, jānorāda oriģinālavots. Virsrakstiem jāiekļaujas 100 zīmju robežās. Darbi jāiesūta .doc, .docx, .odt, vai .pdf formātā.

Fotogrāfijas

Fotogrāfiju konkursā iespējams iesūtīt tikai atsevišķas fotogrāfijas. Fotogrāfijām nepieciešams virsraksts līdz 140 zīmēm, kā arī neliels apraksts katrai (kā attēls sasaucas ar vides tematiku un/vai problēmu risinājumiem) līdz 150 vārdiem. Fotogrāfijas jāiesūta elektroniski .jpg, .png, .tif vai gif formātā.

Video

Video jābūt īsākam par 3 minūtēm un tam jābūt intervijas/reportāžas vai dokumentāla materiāla formā. Video jābūt virsrakstam (līdz 140 zīmēm) un atbilstošam Youtube pieņemtajiem video formātiem.

Konkursa darbu iesniegšana

Konkursa darbi jāiesniedz, nosūtot uz e-pastu jvr@videsfonds.lv ar norādi “JVR konkursam” līdz 2020. gada 15. aprīlim.

 

Jebkādus jautājumus par konkursa norisi un iespējām saņemt konsultācijas darbu veidošanā var saņemt, rakstot uz jvr@videsfonds.lv

 

 Jauno Vides reportieru un Vides izglītības fonda darbību Latvijā atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds projekta “FEE International programmu īstenošana Latvijā 2019. gadā” ietvaros.