programmas

Jauno vides reportieru programma

 


Jaunie vides reportieri ir vides izglītības programma jauniešiem vecumā no 12 – 21 gadu vecumam ar mērķi pētīt, izzināt vides problēmas un apgūt mūsdienu mediju rīkus sabiedrības informēšanai.

Katru gadu labāko darbu autori tiek izvirzīti starptautiskajam konkursam, kura darbus vērtē eksperti no FEE (Foundation for Environmental education) valdes, UNEP, UNESCO un Eiropas Vides aģentūras (EVA), kā arī plašsaziņas līdzekļiem. Labāko darbu autoriem ir iespēja gūt starptautisku atzinību. 

Kāpēc pievienoties JVR programmai?

JVR piedāvā  jauniešiem apgūt mūsdienu aktīvisma svarīgākās prasmes un iemācīties, kā aizraut citus ar sev svarīgajām tēmām.

Nodarbībās būs iespēja apgūt:

foto;
video;
rakstu gatavošanu;
kā arī sociālo tīklo izmantošanu, lai pievērstu uzmanību svarīgiem jautājumiem.

Tāpat būs iespēja pievienoties starptautiskām darba grupām ar jauniešiem no citām Eiropas valstīm, lai salīdzinātu un izpētītu vides jautājumus dažādās valstīs un veidotu kopīgus darbus.

Lielākā loma nodarbībās būs tieši izpratnes un kritiskās domāšanas veicināšanai par vides jautājumiem – kā lauksaimniecība, mežu ciršana, atkritumi un mūsu ikdienas rīcības ietekmē pasaules lielās vides problēmas.

JVR dalībniekiem būs arī iespēja iesūtīt savus rakstus Ekoskolu un JVR kopīgajam izdevumam. Iepriekšējā gada izdevumus varat lasīt šeit un šeit.

Kā iesaistīties?

Lai pieteiktos programmai, jāpiereģistrējas šajā adresē.
Liela daļa no programmas aktivitātēm tiks izziņota elektroniski, tāpēc netikšana uz nodarbībām nav šķērslis, lai piedalītos. Aicināti pievienoties jaunieši gan no Ekoskolām, gan citām skolām.

Drīzumā tik izziņots arī 2017. gada JVR starptautiskā konkursa nolikums