programmas

Ekoskolu Rīcības dienas

Rīcības dienas ir Ekoskolu aizsākta kampaņa ar mērķi pievērst skolēnu un plašākas sabiedrības uzmanību jautājumiem par videi draudzīgu dzīvesveidu.

Kampaņa mudina Ekoskolu jauniešus un ikvienu skolu pārstāvi būt par pārmaiņu radītājiem vides aizsardzībā, rīkoties pašiem un par atbildīgu rīcību izglītot sabiedrību.

Savus plānotos Rīcības dienu pasākumus Ekoskolas un arī citas ieinteresētās izglītības iestādes reģistrē šajā lapā.

Ekoskolu Rīcības dienas 2016

2016. gadā Ekoskolu Rīcības dienas notiks no 7. līdz 13. novembrim un būs veltītas ANO Ilgtspējīgas attīstības mēŗku pieņemšanai. Pieņemtie 17 mērķi apraksta mūsdienu pasaules galvenās problēmām un piedāvā to risinājumus. Četri no mērķiem veltīti vides aizsardzībai un tieši tos aicinām popularizēt Rīcības dienās. Vairāk par mērķiem un mācību stundu idejām, lai tos iepazītu iespējams uzzināt UNESCO LNK sagatavotajos materiālos.

Rīcības dienas veido izglītības iestāžu rīkotas aktivitātes, kurās varēs iesaistīties ikviens - radošās darbnīcas, zibakcijas, izglītojošie, informējošie pasākumi, tikšanās ar politiķiem un savas apkārtnes iedzīvotājiem, lai pievērstu uzmanību globālām problēmām un parādītu to cēloņu saikni ar mūsu dzīvesveidu un ikdienas izvēlēm. Visu pasākumu mērķis ir piedāvāt risinājumus, kā iespējams iesaistīties globālās problēmas risināšanā ar vietēja mēroga Rīcībām. Tāpat arī Rīcības dienu noslēguma nedēļas nogalē, 12.-13.novembrī, sevišķs uzsvars likts uz aktivitātēm ģimenes lokā, kopīgi paveicot kādu Rīcību, kas veicina ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanu. 

Skolu rīkotās akcijas tiks vērtētas gan no organizatoru puses, gan ar interneta balsojumu, Rīcības dienu noslēgumā apbalvojot interesantāko un vērtīgāko akciju autorus.

Kā sagatavot Rīcības dienu pasākumu var uzzināt pievienotajā dokumentā, bet reģistrēt savu aktivitāti Rīcības dienām var šeit.

Pieteiktie pasākumi būs redzami Rīcības dienu kartē, tā informējot ikvienu inteteresentu par aktivitātēm un iespēju pievienoties.

Rīcības dienās laipni aicinātas iesaistīties arī izglītības iestādes, kas nav iesaistījušās Ekoskolu programmā!

Pasākumus jāreģistrē līdz 1. novembrim.

Papildu informācija pieejama labajā pusē redzamajos pielikumos un rakstot uz edmunds.cepuritis@zemesdraugi.lv
Savus plakātus un atskatus(foto,video, stāsti u.tml.) sūtiet uz lelde.vaivode@zemesdraugi.lv