programmas

Ekoskolu Rīcības dienas

Rīcības dienas ir globāla mēroga akcija vides aizsardzībā ieinteresētajām skolām, kurā ik gadu piedalās vairāk kā desmit miljoni skolēnu. Rīcības dienu nedēļā vienlaicīgi visās pasaules malās notiek pasākumi, kuros jaunieši pievērš savu vienaudžu un plašākas sabiedrības uzmanību jautājumiem par videi draudzīgu dzīvesveidu.
Rīcības dienas mudina jauniešus un ikvienu Ekoskolu pārstāvi būt par pārmaiņu ierosinātājiem vides ilgtspējas jautājumos un aktīvi rīkoties šo pārmaiņu sasniegšanā, savās aktivitātēs iesaistot sabiedrību.
Ierasts, ka Rīcības dienas Ziemeļu puslodē notiek novembrī, bet Dienvidu puslodē aprīlī.

Globālajai rīcības dienai Ekoskolas var reģistrēties starptautiskajā mājaslapā. 
Plašāka informācija pieejama šeit.

Ekoskolu Rīcības dienas Latvijā 2015

2015. gadā Ekoskolu Rīcības dienas notiks no 2.- 8. novembrim un gan Latvijā, gan pasaulē būs veltītas svarīgākajam šī gada vides aizsardzības notikumam - ANO Klimata pārmaiņu konferencei, tādēļ aicinām dalībniekus rīkot akcijas, kas dažādos veidos pievērš uzmanību tieši ar klimata pārmaiņām saistītajiem jautājumiem.

Paredzētas izglītības iestāžu rīkotas aktivitātes, kurās varēs iesaistīties ikviens - radošās darbnīcas, zibakcijas, izglītojošie, informējošie pasākumi, tikšanās ar politiķiem un savas apkārtnes iedzīvotājiem, lai pievērstu uzmanību klimata pārmaiņām un parādītu to cēloņu saikni ar mūsu dzīvesveidu un ikdienas izvēlēm. Visu pasākumu mērķis ir piedāvāt risinājumus, kā iespējams iesaistīties globālās problēmas risināšanā ar vietēja mēroga Rīcībām.

Noslēgumā plānots rīkot konkursu skolām, kurā gan ar interneta balsojumu gan žūrijas vērtējumu tiks izvēlēti un apbalvoti labākie akciju rīkotāji.

Reģistrēt savu aktivitāti Rīcības dienām var šeit.

Pieteiktie pasākumi būs redzami Rīcības dienu kartē, tā informējot ikvienu inteteresentu par aktivitātēm un iespēju pievienoties.
Rīcības dienās laipni aicinātas iesaistīties arī izglītības iestādes, kas nav iesaistījušās Ekoskolu programmā!

Ja vēlies ko paveikt individuāli, piedalies mūsu rīkotajā Klimata vēstnieku konkursā. Izveido uzrunu Latvijas delegācijai Parīzē, kā arī plašākai sabiedrībai, kurā pamato, kādēļ, Tavuprāt, lēmumi par klimata pārmaiņu mazināšanu jāpieņem nekavējoties.

Labāko uzrunu autoriem dosim iespēju novembra beigās klātienē tikties ar Latvijas politiķiem un Parīzes Klimata pārmaiņu konferences dalībniekiem.

Uzrunu līdz 4. novembrim iesūti teksta vai video formātā uz ekoskolas@videsfonds.lv, norādot savu vārdu, uzvārdu, vecumu un izglītības iestādi.

Papildu informācija pieejama labajā pusē redzamajos pielikumos un rakstot uz edmunds.cepuritis@zemesdraugi.lv

Būs ko darīt visiem- pievienojies!